Hiszpania po raz czwarty została mistrzem Europy, pokonując Anglię 2:1 na Olympiastadion w Berlinie.

W pierwszej połowie brakowało jakości w ataku, a żaden z bramkarzy nie był testowany. Nie trzeba było jednak długo czekać, aby Nico Williams zapewnił jakość potrzebną do pokonania Jordana Pickforda, dając Hiszpanii prowadzenie w 47. minucie.

Pomimo sugestii, że Gareth Southgate był pragmatyczny w swoim podejściu, menedżer Anglii dokonał kilku zmian w ataku, w tym zdejmując Harry'ego Kane'a za Ollie Watkinsa i wprowadzając Cole'a Palmera, który natychmiast wyrównał.

Anglia nie wykorzystała swojego impetu, pozwalając La Roja wrócić do gry. Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad strzelił zwycięskiego gola po dośrodkowaniu Marca Cucurelli w 86. minucie.

Menedżer Hiszpanii Luis de la Fuente stał się pierwszym menedżerem, który wygrał Euro do lat 19, Euro do lat 21, Ligę Narodów i Mistrzostwa Europy.

Gdzie indziej, pomimo ponad godzinnego opóźnienia, Argentyna zdołała pokonać Kolumbię 1-0 w Copa America na Hard Rock Stadium na Florydzie. Lautaro Martinez z Interu Mediolan strzelił jedynego gola w dogrywce, po tym jak Lionel Messi został zmieniony po 66 minutach.