Surferka z Costa de Caparica wzięła udział w swoim trzecim finale, po dwóch na Caparica Surf Fest, który odbył się w jej domu. W 2023 roku pokonała Francuzkę Pauline Ado, ale w 2021 roku przegrała z Teresą Bonvalot.

Mafalda Lopes, lat 23, awansowała do meczu o mistrzostwo po pokonaniu Janire Gonzalez Etxabarri z Hiszpanii. W półfinale zdobyła 10,84 punktu (7,17 i 3,67) w porównaniu do dziewięciu (4,33 i 4,67) drużyny baskijskiej.

Tessa Thyssen z Francji zajęła drugie miejsce z 9,34 punktu (4,67 i 4,67), podczas gdy Portugalka zajęła pierwsze miejsce z 10,76 punktu (5,83 i 4,93) w decydującym biegu mistrzostw.

Kika Veselko, która zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Francji, odpadła w ćwierćfinale, a Guilherme Ribeiro i João Maria Mendonça, którzy zajęli dziewiąte i trzynaste miejsce w turnieju mężczyzn, zostali wyeliminowani w piątej rundzie.