Змагаючись у надзвичайно брудних умовах на змаганнях у Брюсселі, Рубен Амарал фінішував за 24,23 хвилини, відставши від переможця, британця Вілла Барнікота, на 41 секунду. Головна португальська надія, Етсон Баррос, фінішував лише на 31-му місці, а Жоао Паїш - на 32-му, відставши від переможця більш ніж на хвилину.

Збірна Португалії посіла сьоме місце, що відповідає найвищому місцю Португалії в цьому дивізіоні до 23 років у 2009, 2010 та 2021 роках.

"Те, що Португалія посіла перше місце на цьому турнірі, здивувало мене. Етсон Баррос націлений на медаль у кросі, і наша команда досить сильна, але я впевнений у своїй наполегливій праці та підготовці. Знаючи, що багато людей не фінішують, я їхав більш обережно. На фініші я намагався не впасти, а потім добре керував гонкою і фінішував якнайкраще".

Найкращий спортсмен

Найкращою португальською спортсменкою дня стала Лара Коста, яка фінішувала на 15-й позиції в забігу серед жінок віком до 20 років з часом 19,52 хвилини, більш ніж на півтори хвилини відставши від переможниці, британської спортсменки Іннес Фіцджеральд.

Петра Сантуш, яка посіла 57-е місце, Стела Фернандеш, яка прийшла 60-ю, і Діана Фернандеш, яка посіла 69-е місце, також змагалися; команда Португалії посіла 12-е місце в загальному заліку.

У чоловічій віковій категорії до 20 років найкращим португальцем став Луренсо Родрігес, який фінішував на 34-й позиції з часом 17,28 хвилини, що на одну хвилину і 19 секунд повільніше, ніж переможець, Аксель Крістенсен з Данії.

Руй Мінейро фінішував на 67-му місці, Андре Геада - на 79-му, а Андре Барбоза не фінішував у перегонах. Португалія посіла тринадцяте місце як команда.

Португалія представила лише одну учасницю в категорії жінок до 23 років, Інес Борба, яка фінішувала на 48-й позиції з часом 29,33 хвилини. Меган Кіт, британська спортсменка, здобула перемогу зі значним відривом від інших учасниць.

У старшій віковій категорії перемогу здобула норвежка Кароліна Гровдал, оскільки серед жінок не було жодної португальської учасниці, а серед чоловіків переміг француз Ян Шруб.

Найкращим португальцем став Андре Перейра, який прийшов до фінішу під 28-м номером, третім був Мігель Морейра, п'ятим - Александре Фігейредо, шостим - Жоао Перейра. У командному заліку Португалія посіла десяте місце.