Około tysiąca osób oglądało portugalski "Super Bowl" na stadionie Francisco Lázaro w Lizbonie, który jest zwykłym domem Lisbon Devils.

Lisboa Navigators wygrali kolejno sześć inauguracyjnych edycji Portugalskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (od 2010 do 2015 roku) i od tego czasu nie rywalizowali już nawet w finale, podczas gdy Lisboa Devils triumfowali w 2016, 2017 i 2019 roku.

W sezonie, który rozpoczął się w lutym i w którym wzięło udział siedem drużyn, Lisboa Devils byli w stanie zemścić się za swoje wyniki w ostatnich dwóch sezonach, kiedy przegrali w finale z dwukrotnymi mistrzami kraju Cascais Crusaders.

Mecz rozpoczął się korzystnie dla Navigators, którzy wygrywali 20-7, ale Diabły były w stanie odwrócić sytuację w pierwszej połowie, docierając do przerwy prowadząc 21-20. Po wznowieniu drużyna Laranjeiras odzyskała prowadzenie (21-27), ale to gospodarze mieli ostatnie słowo i ostatecznie wyszli na prowadzenie.

Po raz pierwszy finał mistrzostw Portugalii był również transmitowany w telewizji.