Португалія вийшла на поле з гарматами в руках, і Тельма Енкарнасан дозволила вписати своє ім'я в підручники історії, забивши перший гол. Далі, у першій фазі гри, в якій "штурмани" додали попереджувальні постріли, Кіка Назарет на 21 хвилині збільшила рахунок до 2:0. Тріумф дозволяє Португалії продовжувати мріяти про потрапляння до вісімки найкращих. Для цього, однак, їм доведеться здолати США, чинних чемпіонів, у 3-му і останньому матчі групи E наступного вівторка.

Після мінімальної поразки від Нідерландів у стартовому матчі тренер Франсішку Нето зробив ставку на не більше, не менше семи змін у початковому складі. В'єтнам, який також оговтався від поразки 0:3 від США, зміг проникнути до португальської зони в перші хвилини, але не зміг нічого змінити, і Португалія швидко взяла гру в свої руки.

Джессіка Сілва зробила перший попереджувальний постріл на четвертій хвилині, Кіка Назарет - другий, а на сьомій хвилині відзначилася Селекція. Ана Лусія увійшла з правого флангу і прострілила туди, де Тельма Енкарнасан відправив м'яч у ворота. Так було забито перший гол Португалії у фінальних стадіях жіночого чемпіонату світу.

Гол заспокоїв і мотивував Португалію, водночас знеохотивши в'єтнамок, і удари по воротах продовжилися. Тельма, Лусія Алвеш та Джессіка Сілва загрожували зробити рахунок 2:0, перш ніж Тельма Енкарнасан був дуже близький до того, щоб забити ще раз. В'єтнам оцінив свого воротаря, який двома чудовими ударами заблокував гол.

Другий гол можна було передбачити, і він не змусив себе довго чекати. Тельма Енкарнасао помітила Кіку Назарет і віддала їй чудовий пас, і вона, опинившись віч-на-віч з воротарем суперників, хитрим ударом обійшла їх і підняла рахунок до 2:0.

Потім Тельма двічі бачила, як в'єтнамський воротар Тхі Кім Тхань Тран відбив її гол, а Андрея Хасінто також спробувала щастя з невдалим ударом по воротах.

Третій гол, врешті-решт, так і не відбувся, і Португалія трохи сповільнила ритм, дозволивши В'єтнаму завдати свого першого удару в грі, який був ближче до кінця першого тайму. Удар надійно відбила Патрісія Мораїш, воротар збірної Португалії.

На початку другого тайму Португалія повернула собі контроль над грою, і можливості для взяття в'єтнамських воріт знову стали з'являтися дуже часто. Тельма Енкарнасан пролетів повз ворота на 51 хвилині, Джессіка Алво також не влучила в ціль на 56, а Жоана Маршан була близька до взяття воріт на 60-й хвилині.

Для того, щоб поставити крапку в грі, не вистачало ефективності, а потім і везіння. Андрея Жасінто влучила у стійку на 63-й хвилині, а Тельма пропустила на 65-й і 66-й хвилинах, коли м'яч не зовсім влучив у ворота в'єтнамців. Джессіка Сілва двічі намагалася пробити по воротах, призначила пенальті, гра продовжилася, і в наступному ударі Жоана Марчао влучила в штангу, а Кіка Назарет кинулася на Тхі Кім Тхань Тран і змусила м'яч пролетіти трохи вище воріт.

Ще один м'яч влучив у штангу впродовж останніх 10 хвилин. Жоана Маршан виконала штрафний удар для Португалії, м'яч пролетів дуже близько до воріт і влучив у штангу.

У додатковий час воротар В'єтнаму знову відзначився, уникнувши рахунку 3:0 на користь Португалії, яка не змогла втілити своє домінування у більшу кількість голів у другому таймі, але в підсумку однозначно увійшла в історію, здобувши першу в історії перемогу у фінальних стадіях жіночого чемпіонату світу, залишившись у боротьбі за місце у чвертьфіналі.

Щоб досягти цього, Національній збірній доведеться увійти в історію ще більше і виграти 3-й матч цього групового етапу, у вівторок 1 серпня о 8 ранку (за київським часом), проти Сполучених Штатів Америки, чинних чемпіонів світу та одного з найсильніших гравців у жіночому футболі.