У свої 19 років португальський плавець був єдиним, хто фінішував менше ніж за 23 секунди - 22.97, що стало його третім найкращим часом на дистанції, і дозволило йому піднятися на щабель вище порівняно з попереднім Чемпіонатом світу, де він був другим.

Португальський спортсмен, юніорський рекордсмен світу на дистанції 50 метрів батерфляєм, також зареєстрований на чемпіонаті світу 2024 року на дистанціях 50 метрів вільним стилем, 100 метрів вільним стилем та 100 метрів батерфляєм - дистанціях, на яких він вже гарантував собі кваліфікацію на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі - 50-метрівка батерфляєм не входить до олімпійського календаря.

"У мене зараз немає слів. Старт був невдалим, але я дуже радий, що став чемпіоном світу", - сказав плавець одразу після запливу на 50 метрів батерфляєм.

"Це перша золота медаль для Португалії - це неймовірно. На минулому чемпіонаті світу я була срібною призеркою, тож здобути золото зараз - це те, чого я вже давно хотіла. Це вражаюче, тому що справа не лише в тому, щоб дістатися до фінішу, а в тому, щоб дістатися туди і зробити це", - сказав він.

Діого Рібейро був другим найшвидшим, випередивши північноамериканця Майкла Ендрю (23,07 секунди) та австралійця Кемерона МакЕвоя (23,08).

Четверте місце посів ще один австралієць Айзек Купер, п'яте - тринідадець Ділан Картер, шосте - іспанець Маріо Молла, сьоме - кореєць Інчіль Бек і восьме - північноамериканець Шейн Касас (23.47).

У першій реакції на успіх Діого Рібейро президент республіки Марсело Ребело де Соуза підкреслив "ще одне історичне досягнення для національного плавання".

"Величезне досягнення для Португалії. Вітаю, чемпіон!", - написав прем'єр-міністр Антоніу Кошта в Х, вважаючи, що плавець "продовжує творити історію з національними кольорами".