Był to mecz drugiej kolejki Azjatyckiej Ligi Mistrzów pomiędzy Al Nassr i Al Rayyan, który klub Ronaldo i Otávio wygrał 2-1.

Mecz odbył się późnym popołudniem w poniedziałek na stadionie Al Nassr. Po remisie z Al Shorta, który kosztował Luísa Castro utratę pracy, było to ich pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

W pierwszej połowie Al Nassr miał kilka okazji do objęcia prowadzenia i zdominowania gry przeciwko André Amaro, byłemu graczowi Vitória de Guimarães z Portugalii.

Najbardziej znacząca z nich należała do Cristiano Ronaldo, który wprawił wszystkich w osłupienie, tracąc bramkę głową z krawędzi pola. Sadio Mané zdołał jednak strzelić gola w doliczonym czasie gry.

Ronaldo strzelił w 49. minucie po pierwszym golu, ale został on zanegowany. Po otrzymaniu piłki od Ghareeba, Cristiano strzelił później w 76. minucie strzałem lewą nogą z pierwszej piłki.

W ostatnich chwilach meczu Brazylijczyk Roger Guedes zmniejszył nawet wynik do 2-1 w 87. minucie.

Al Nassr ma teraz cztery punkty i tymczasowo zajmuje trzecie miejsce w grupie wschodniej Ligi Mistrzów. Ich następny mecz w rozgrywkach odbędzie się w Iranie, przeciwko Esteghlal.