În celălalt meci de ieri, Chelsea a făcut o revenire spectaculoasă - învingându-l pe Manchester United cu 4-3 la Stamford Bridge. Hat-trick-ul lui Cole Palmer a fost suficient pentru a învinge United, deoarece tânărul de 21 de ani a marcat două goluri în minutul 110 și minutul 111.

Manchester City a fost în acțiune miercuri, în timp ce a învins Aston Villa cu 4-1 pe Stadionul Etihad. Phil Foden a marcat un hat-trick în joc după ce spaniolul Rodri a deschis scorul în prima repriză

.

Golul lui Martin Ødegaard și un autogol i-au dat lui Arsenal o victorie cu 2-0 asupra Luton Town, care a căzut acum în zona de retrogradare.

Brentford și Brighton și Hove Albion au remizat 0-0 în celelalte meciuri ale zilelor.

Jocurile de marți au avut trei egaluri 1-1, cu toate acestea AFC Bournemouth a învins Crystal Palace cu 1-0, în timp ce Nottingham Forest l-a învins pe Fulham cu 3-1, deoarece încearcă să evite căderea.