Francja 1-0 Austria

Poprzeczka Kyliana Mbappe odbiła się od Maxa Wöbera z Leeds United w 38. minucie, dając Francuzom zwycięstwo nad imponującą Austrią, zarządzaną przez byłego menedżera Manchesteru United, Ralfa Rangnicka.

Rumunia 3-0 Ukraina

Rumunia odniosła znakomite zwycięstwo 3:0 nad Ukrainą. Już w pierwszej połowie Nicolae Stanciu dał swojej drużynie prowadzenie. Bramki dla drużyny Edwarda Iordanescu zdobyli także Ravzan Marin i Denis Dragus.

Belgia 0-1 Słowacja

Belgia została ogłuszona na Frankfurt Arena, ponieważ wczesny gol Ivana Schranza dał Słowacji szokujące zwycięstwo nad podopiecznymi Domenico Tedesco.

Turcja 3-1 Gruzja

Pomocnik Realu Madryt i Turcji Arda Guler skradł show na BVB Stadion Dortmund. Przy stanie 1-1 Guler strzelił spektakularnego gola zza pola karnego, dając Turcji prowadzenie. Był to prawdopodobnie najlepszy jak dotąd mecz turnieju.

Portugalia 2-1 Czechy

Portugalia dominowała w swoim zwycięstwie nad Czechami. Jednak to Lukas Provod dla Czech strzelił bramkę otwierającą mecz w drugiej połowie. Po wyrównaniu z własnej bramki, Portugalia wygrała mecz, gdy zmiennicy Pedro Neto i Francisco Conceição połączyli siły w doliczonym czasie gry, dając Seleção zwycięstwo 2-1.

Drugi dzień meczowy Euro 2024 rozpocznie się w środę o godzinie 14:00 spotkaniem Chorwacji z Albanią w grupie B. Niemcy mogą zakwalifikować się do fazy pucharowej, wygrywając o 17:00 z Węgrami. Dzień zakończy się w Kolonii, gdzie o 20:00 Szkocja zmierzy się ze Szwajcarią.

Słowenia i Serbia rozpoczną rozgrywki o 14:00 w czwartek, a Anglia zmierzy się z Danią o 17:00 na Frankfurt Arena. W grupie B Hiszpania zmierzy się z broniącymi tytułu Włochami na AufSchalke Arena o godzinie 20:00 .