Po zwycięstwie w Vaduz nad Liechtensteinem, dzięki bramkom Cristiano Ronaldo (46 minuta) i João Cancelo (57), drużyna zagra z Islandią na stadionie José Alvalade - po porażce ze Słowacją (4-2).

Portugalia prowadzi w grupie z doskonałym bilansem 27 punktów, druga jest Słowacja z 19, trzeci Luksemburg z 14, dalej Islandia z 10, Bośnia i Hercegowina z dziewięcioma i Liechtenstein wciąż bez punktów z jedną kolejką do końca.

W Lizbonie, w przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się w czwartek, Martínez, który zaskoczył wszystkich, zaczynając od czterech napastników, oprócz debiutów José Sá, Totiego Gomesa i, w drugiej połowie, João Mário, może powrócić do formacji, której używał, gdy przejął stery drużyny.

Mecz 10. rundy, który zamyka fazę kwalifikacyjną do następnych Mistrzostw Europy, zaplanowano na godzinę 19:45 na stadionie José Alvalade.